dieta dr dąbrowskiej

Catering dietetyczny jest obecnie usługą, z której korzysta wiele osób, także ze specjalnymi potrzebami dietetycznymi. Należy jednak pamiętać, że jakość posiłków jest związana z wybraną firmą cateringową. Kaloryczność jadłospisu ustalana jest indywidualnie dla każdej osoby w zależności od zaplanowanych efektów, zapotrzebowania energetycznego oraz rodzaju wykonywanej pracy.

Niestety, wiele osób nie wie, że dieta to nie kolejny cudowny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale oczyszczający post leczniczy, który może przynieść więcej szkody niż pożytku, ile nie jest prawidłowo przeprowadzony. Jak pisze dr na swojej stronie internetowej, jej dieta okazała się także pomocna w leczeniu takich problemów jak zaburzenia miesiączkowania, objawy menopauzy, niedoczynność tarczycy, nerwica, stwardnienie rozsiane, padaczka, trądzik, egzema, zapalenia w obrębie układu pokarmowego, infekcje wirusowe i bakteryjne, nawracające grzybice, katar sienny, astma, nietolerancje pokarmowe, migreny i wiele, wiele innych. Na talerzu nie pojawią się jednak warzywa strączkowe, będące źródłem białka roślinnego, ziemniaki, z powodu znacznej zawartości węglowodanów (skrobi) oraz owoce ze znaczną zawartością cukru prostego - fruktozy, a także produkty, które powodują szybki wzrost glukozy we krwi, czyli posiadające wysoki indeks glikemiczny, np. gotowana marchew czy burak.

Po tym czasie dietę oczyszczającą rozbudowuje się kolejne wybrane składniki, jednak powrót do „starych” nawyków żywieniowych niweluje wszystkie dobroczynne efekty, więc jest bardzo niewskazany. Aby ją rozpocząć, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który wykluczy przeciwwskazania dla diety. Dieta oczyszczająca jest skutecznym lekarstwem i profilaktyką szczególnie dla osób cierpiących na choroby cywilizacyjne, w tym: nadwagę, cukrzycę, miażdżycę i nowotwory.

Dieta oczyszczająca jest dobra dla organizmu,jeśli jest prawidłowo przeprowadzona. Dieta oczyszczająca to krótko trwały naturalny proces neutralizacji lub eliminacji toksyn z organizmu. Doprowadza do szybkiego zubożenia organizmu w ważne dla jego funkcjonowania składniki pokarmowe, sprzyja też pojawianiu się efektu jo-jo.