Bistro Przemysłowe

Bistro to wschodnioeuropejski odpowiednik baru szybkiej obsługi. Nazwa, oznaczająca "szybko" zaczerpnięta została od naszych radzieckich braci.

W drugiej połowie lat '80 i na początku lat '90 na wschód od Łaby takich przybytków było wiele, ale w wyniku upadku poprzedniego systemu i transformacji gospodarczej nastąpiła ekspansja "fast foodów" z innym typem oferowanych dań na szybko, co pociągnęło za sobą upadek nie mogących konkurować z nimi barów bistro. Co prawda spotyka się jeszcze gdzieniegdzie, przy drogach zwłaszcza klasyczne lokale tego typu, ale jest to już niezmiernie rzadkie.

Rzeczone Bistro Przemysłowe, leżące nieopodal klubu Marrakech to w pewnym sensie załatanie dziury, odpowiedź na wszędobylskie kebaby. Tutaj można na szybko wypić i zjeść coś innego, trącacego starymi czasami. Odbywa się to na zasadzie: wejdź, zjedz, napij się i zrób miejsce innym.

Przemysłowe wystrojone jest jak nazwa wskazuje na styl zakładu produkcyjnego; tutaj toalety to odpompownia, a bar to pompa główna. Przestrzeń zapełniają duże beki z miernikami, kaski i tabliczki żywcem wyjęte z budowy, elektrowni lub innej huty. Interesujące jest to, że ceny są stałe, zarówno dla napojów, jak i przekąsek. Wszystko kosztuje tyle samo (odpowiednio napitek 4 zł, a jadło 8). A w menu mamy takie rarytasy jak tatar, galaretka mięsna, śledzik, kiełbaski na ciepło oraz twaróg z ziemniakami w mundurkach. Pod "wódeczkie" w sam raz. Jak ktoś chce posiedzieć dłużej, to oczywiście może- jest kilka stolików, a w ciepłe dni działa mini ogródek. I ważna rzecz: czynne całą dobę.

 


 • Gdzie zjeść

  • Agawa

   Restauracja Agawa położona jest w zaciszu wrocławskiego Parku Południowego przy ulicy...

  • Monsieur cafe

   Monsieur cafe Monsieur to knajpa utrzymana w stylu francuskim, jednak bez zbędnego francuskiego nadęcia. Francja z...

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

Kontakt

We wszelkich sprawach prosimy o kontakt mailowy: redakcja@knajpy.wroclaw.pl

lub pod nr telefonu: 663 398 610

Dołącz do nas

Dysponujesz wolnym czasem? Masz lekkie pióro? Potrafisz swoje myśli przelać na papier? Fotografia jest Twoją pasją i dysponujesz dobrym sprzętem, a Twoje motto brzmi "Gdzie diabeł nie może, tam fotografa poniesie"?

Zobacz szczegóły.

Reklama

Szukasz miejsca do rozreklamowania swoich produktów? Prowadzisz pub, restaurację bądź klub? Brakuje Ci pomysłów lub potrzebujesz pomocy w ich realizacji? Jeżeli odpowiedziałeś na jedno z tych pytań twierdząco więcej....

O Nas

Organizujesz imprezę, koncert, wystawe, festiwal lub inne wydarzenie?  Dzięki Portalowi www.knajpy.wroclaw.pl jeszcze więcej osób się o nim dowie. Napisz do nas, umieścimy informację o wydarzeniu, obejmiemy patronat medialny. więcej...

mic

bookshelf

globe

music

How to get Bookmakers Bonus - articles.
BIGTheme.net - Theme Catalog